Petit Lady

Referencje kliniczne

 

 

 

 

Prezentując metodą Petit Lady TM, wskazujemy na ogromne korzyści płynące z tej prostej i bezpiecznej terapii, która szybko poprawia komfort życia pacjentek i ogromnie rozszerza pole działania lekarzom.

Zdrowie i funkcjonalność intymnych części organizmu bardzo silnie wpływa na ogólną samoocenę kobiety. Dla wielu z nich dolegliwości pochwy i układu moczowego stanowią poważny, wstydliwy problem, pogarszając ich fizyczne i psychiczne samopoczucie, co rzutuje na ogólną jakość życia. Przekonani jesteśmy, że dzięki terapii Petit Lady TM prowadzonej laserem Action II, kobiety przestaną uważać ten problemy za nieuniknioną konsekwencję wieku i zachęcone wynikami skutecznej terapii podejmą próbę ich przezwyciężenia, przywracając tym samym komfort życia i pewność siebie.

Zabiegi odmładzania pochwy, przynoszące kobietom wielka ulgę w ich intymnych problemach, są od kilku lat wykonywane w krajach dysponujących nowoczesną medycyną, a w tym także i w Polsce! Dzięki najnowszej technice laserowej mogą znowu cieszyć się wszystkimi aspektami życia. Warto zdecydować się na tę terapię, tym bardziej, że nie towarzyszy jej ból, krwawienie czy długa rekonwalescencja, jak ma to miejsce w starych metodach chirurgicznych.

 

HISTOPATOLOGIA

Obrazy histopatologiczne ścianki pochwy po zabiegu Petit Petit Ladu TM

Petit Lady

Elastica van Giesen stain X 100, Wiek pacjentki: 38 lat. Dzięki uprzejmości dr Min Seok Lee, Oddział ginekologii Kliniki dla Kobiet - Sophie-Marceau, Seul, Republika Korei.

Śluzówka naskórka pochwy jest grubsza, gęstsza i zawiera więcej komórek z mniejszą ilością kreatyny. Także blaszka właściwa tkanki łącznej jest bardziej gęsta. Te czynniki razem wzięte decydują o wzmocnieniu i napężeniu ścianki pochwy.

DUAL MODE

Technika podwójnego przejścia (Dual Pass Technique). Opracowana dla zwiększenia skuteczności klinicznej: łączy działania ablacyjne ciągu krótkich impulsów na nabłonek ściany pochwy z doskonałym efektem fototermicznym długiego, nieablacyjnego impulsu (1000ms) laserowego, który indukuje odbudowę kolagenu.

 

Krok pierwszy: wielokrotne krótkie impulsy wywołujące mikroablację

Krok drugi krok: długi impuls grzejący

EKRAN DOTYKOWY

Łatwy, intuicyjny ekran sterujący przyjazny dla użytkownika

Obsługa lasera ACTION II jest intuicyjna, a przeprowadzenie terapii Petit Lady TM jest dla lekarza bardzo proste. W opcji do terapii Petit Lady TM na ekranie dotykowym włącza się specjalny, dedykowany pulpit sterujący. Mimo wyjątkowo szerokiego zakresu parametrów, jaki oferuje laser ACTION II, ich wprowadzenie lub zmiana w trakcie zabiegu jest intuicyjne i łatwe. Przejrzysty ekran sterujący nie odciąga uwagi operatora od zabiegu i zapewnia większą skuteczność zabiegu. Do sterowania laserem w trakcie zabiegu nie jest potrzebna asysta, jak to ma miejsce w podobnych aparatach innych firm.

NARZĘDZIA

Petit Ladu TM wykorzystuje laser erbowo-yagowy, który w delikatny sposób wpływa na tkankę pochwy. W porównaniu do lasera na bazie CO2 laser erbowo-yagowy nie powoduje nekrozy ani zwęglenia tkanki. Zabieg jest bezpieczny i niewymagający szczególnych przygotowań.

DODATKOWA GŁOWICA

Głowica fraksyjna zapewnia dodatkowe możliwości zabiegowe. Wyrównanie kolorytu i ujędrnienie warg sromowych, likwidacja blizn po zabiegach chirurgicznych, likwidacja blizny krocza, wybielanie śluzówki.

 
Petit Lady
 
 
Petit Lady

PRZYKŁADY GŁÓWNYCH ZASTOSOWAŃ

 

Zespół wiotkiej pochwy (VRS)

Laserowe ujędrnienie pochwy terapią Petit Lady TM uzyskuje się poprzez precyzyjnie kontrolowaną i delikatną ablację błony śluzowej pochwy, co pozwala na dotarcie ciepła do głębszych warstw tkanek. W wyniku zabiegu rozpoczyna się proces przebudowy i wzmocnienia włókien kolagen, a w efekcie odmłodzenia pochwy i zawężenia jej kanału.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM)

Wysiłkowe nieotrzymaniu moczu można teraz skutecznie zlikwidować nie chirurgicznie, stosując terapię Petit Lady TM laserem Action II. Zabieg prowadzony specjalną końcówką 90O bezboleśnie wzmacnia górną ścianę pochwy poprzez fototermiczne obkurczenie wiązadeł i powięzi wewnątrzmiedniczej.
 

Naturalne starzenie się organizmu i porody powodują osłabienie i utratę sprężystości pochwy. Jeżeli objawy te zostaną zlekceważone, postępujący spadek funkcjonalności pochwy będzie powodował obniżenie jakości doznań seksualnych, trudności w pożyciu intymnym i brak satysfakcji seksualnej.

Petit Lady TM ustanawia nowe standardy w ginekologii estetycznej, jest terapią bezpieczną , bezbolesną i szybką, nie wyłącza pacjentki z normalnego rytmu życia, a co najważniejsze, zastosowana w odpowiednim momencie i powtarzana w miarę potrzeb, pozwala na zawsze uniknąć interwencji chirurgicznej!